//آیا مصرف غذا‌های رستورانی در دوران همه گیری کرونا خطرناک است؟

آیا مصرف غذا‌های رستورانی در دوران همه گیری کرونا خطرناک است؟

اگرچه اغلب رستوران‌ها در دوران همه گیری کرونا برای مبارزه با انتشار ویروس، فضای داخلی خود را تعطیل کرده اند، اما هنوز هم بسیاری از افراد به دلایل مختلف چاره‌ای ندارند به جز سفارش وعده‌های غذایی رستورانی. این افراد از طریق دلیوری غذا‌های خود را تحویل می‌گیرند. اما نکته مهم این است که آیا ممکن است غذا‌های رستورانی آلوده به ویروس باشند؟


به گزارش پالانيوز و به نقل از انتخاب، اولین توصیه به همه افراد این است که تا حد امکان از غذا‌های خانگی استفاده کنند و سفارش غذا‌های خارج از خانه را به حداقل ممکن برسانند. اما اگر واقعا شرایط طبخ غذا را ندارید و باید از رستوران سفارش دهید، بهتر است چند نکته مهم را بدانید و در نظر بگیرید.


در هنگام دریافت سفارش خود دست‌ها را صابون زده یا از دستکش استفاده کنید، پلاستیک یا پاکت حاوی غذا را روی میز نمالید و ترجیحا دور بیندازید. ظرف غذا را نیز با اسپری یا دستمال ضدعفونی کنید. پیش از غذا خوردن حتما دستان خود را تمیز کنید. اگر دچار این وسواس شده اید که مشمکن است فردی در آشپزخانه رستوران سرفه یا عطسه کند بهتر است بدانید که ویروس در دمای حدود ۶۵ درجه سانتی گراد خواهد مرد، بنابراین وقتی غذا پخته شد، ویروس کشته می‌شود.


اما در مورد سالاد یا غذا‌های نیم پز و خام اکیدا توصیه می‌کنیم دور غذا‌های رستورانی را خط بکشید. هنگامی که شما در مورد چیزی که پخته نشده است صحبت می‌کنید، نگرانی فقط کروناویروس نیست بلکه سایر عوامل بیماری زای غذایی مانند سالمونلا یا لیستریا نیز هستند. اگر کالا‌های غیر پخته خریداری می‌کنید بهتر است به بسیاری از خطرات نیز فکر کنید.


اگر دچار وسواس فکری درباره امنیت غذا هستید، بهتر است پس از تحویل غذا مجددا آن را در دمای بالا در فر یا مایکروفر داغ کنید. حتی الامکان از رستوران‌های معتبر خریداری کنید و سعی کنید غذا‌های خانگی بخورید.

منبع : entekhab.ir/002HjE

همرسانی خبر