//آیا نوشیدن آب فراوان می‌تواند کرونا را از بدن خارج کند؟

آیا نوشیدن آب فراوان می‌تواند کرونا را از بدن خارج کند؟

انتخاب : اگرچه ماه‌ها از شیوع کرونا می‌گذرد، اما همچنان سوالات و نقاط پیچیده متعددی درباره این ویروس وجود دارد و افراد مایلند هر راهکار علمی را که بتواند از ورود ویروس کرونا در بدنشان پیشگیری کند را پیدا کنند. یکی از مواردی که بار‌ها به آن اشاره شده است نوشیدن مایعات و به ویژه آب است، اما این موضوع حقیقت دارد؟


در برخی شایعات تایید نشده گفته می‌شود که گر هر ۱۵ دقیقه آب بنوشید، بدن شما از ویروس کرونا محافظت می‌شود. برخی منابع دیگر نیز به نوشیدن مکرر آب و مایعات تاکید دارند، با این وجود، دانشمندان هنوز چیز‌های زیادی در مورد کرونا نمی‌دانند.


برخی از پست‌های فیس بوکی به نقل از پزشکان ژاپنی و چینی گفته اند که نوشیدن آب در هر ۱۵ دقیقه ممکن است حتی ویروس کرونا را از بدن شما خارج کند. آن‌ها مدعی شده اند که نوشیدن آب باعث می‌شود ویروس موجود در گلو و معده از بدن خارج شود چرا که اسید معده ویروس را از بین می‌برد.


اما در واقعیت، آب اینگونه کار نمی‌کند. نوشیدن آب غالباً برای شما بد نیست و قرار نیست اهمیت نوشیدن آب برای بدن را از بین ببریم یا بی ارزش تلقی کنیم. اما شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که با نوشیدن آب کرونا را از بدن خود بیرون کنید. دکتر کریس جانسون، استادیار اپیدمیولوژی و زیست شناسی در دانشگاه تمپل معتقد است که مصرف آب هیچ تاثیری در ورود ویروس به مجاری هوایی و ریه‌های شما ندارد. اگر قطرات تنفسی یک فرد آلوده را تنفس کنید، ویروس از طریق مجاری هوایی شما عبور می‌کند. اما این موضوع ربطی به مصرف آب ندارد.


به اعتقاد دکتر کریس جنسون، بهترین استفاده از آب برای جلوگیری از کرونا این است که دستان خود را بشویید. شما با دستان خود سطوح مختلفی را لمس می‌کنید و در نتیجه احتمال دارد از طریق دستان خود ویروس را وارد بدن خود کنید.

منبع : entekhab.ir/002LQV

همرسانی خبر