//بررسی مکانیسم‌های فعالیت ویروس کرونا در یک سمپوزیوم بین‌المللی

بررسی مکانیسم‌های فعالیت ویروس کرونا در یک سمپوزیوم بین‌المللی

ایسنا : دانشگاه سمنان و انجمن زیست‌شناسی ایران، با توجه به بحران جهانی پاندمی کووید-۱۹، سمپوزیوم بین‌المللی رویکردهای زیستی، پزشکی و علوم پایه به کووید-۱۹ را به صورت مجازی برگزار می‌کنند.

دکتر شمس‌الضحی ابوالمعالی، مدیر گروه زیست شناسی دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این همایش در بازه زمانی ۲۱-۲۰ شهریورماه ۱۳۹۹ و در چارچوب بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی برگزار می‌شود.

ابوالمعالی با بیان اینکه در این سمپوزیوم، دانشمندان و محققان ملی و بین‌المللی دانش خود را در زمینه مفاهیم زیستی، پزشکی و علوم پایه مطرح در پاندمی کووید -۱۹ به اشتراک می‌گذارند، افزود: پاندمی کووید -۱۹ در دنیا و ایران، ژنتیک ویروس سارس-ک و-2 (نقش، ژنوم کامل)، ویروس در محیط کشت و تولید واکسن، مکانیسم‌های فعالیت ویروس کرونا (سارس-ک و-۲)، شناسایی و تشخیص ویروس کرونا (سارس-ک و-۲)، خنثی‌سازی و تخریب ویروس از جمله موضوعات مورد بحث در این سمپوزیوم است.

وی ادامه داد: همچنین معالجه مولکولی بیماری کووید -۱۹، داروهای شیمیایی و گیاهی علیه ویروس عامل بیماری کووید -۱۹ و رویکردهای نظری و شبیه‌سازی مطرح در مقابله با بیماری کرونا از دیگر موضوعاتی است که در این سمپوزیوم درباره آنها گفت‌وگو و تبادل نظر خواهد شد.

منبع : https://www.isna.ir/news/99061007089/


بر اساس اعلام وزارت علوم، مدیر گروه زیست شناسی دانشگاه سمنان از تمامی دانشمندان، محققان، اعضای هیئت علمی، متخصصان و دانشجویان فعال در مراکز دولتی و خصوصی ایران و جهان که تخصص آنان می‌تواند به‌نحوی در یافتن راهکار مطلوب کنترل و درمان پاندمی کووید -۱۹ موثر باشد را به شرکت فعال در جلسات، کارگاه‌ها و فعالیت‌های دیگر سمپوزیوم دعوت و اظهار امیدواری کرد: با برگزاری این سمپوزیوم، گام‌های موثری در راستای برطرف شدن این مسئله جهانی برداشته شود.

همرسانی خبر