//جواب آزمایش‌های کرونا همیشه دقیق نیست

جواب آزمایش‌های کرونا همیشه دقیق نیست

به نظر می‌رسد انجام آزمایش یکی از بهترین سلاح‌هایی است که ما در برابر COVID-۱۹ داریم چرا که هنوز هیچ واکسن یا درمان مشخصی برای کرونا وجود ندارد، بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از شیوع این بیماری سرعت بخشیدن به تشخیص بیماری و جدا کردن بیماران از دیگر افراد است.


به گزارش پالانيوز و به نقل از انتخاب، هفته گذشته در بیمارستان سنت جان کانادا جواب آزمایش سوم فردی که دوبار آزمایش کرونای وی منفی بود، مثبت شد و این موضوع باعث شد دقت آزمایش‌ها تا حد زیادی زیر سوال برود.


این خبر به طور طبیعی باعث تعجب افراد می‌شود که آیا مشکلی در آزمایش وجود دارد یا نه؟ این امکان وجود دارد که شخصی که پاسخ آزمایشش منفی است، در واقع COVID-۱۹ داشته باشد، و فردی آزمایشش مثبت می‌شود اصلا مبتلا نباشد. نوع آزمایشی که در آزمایشگاه در سنت جان انجام می‌شود، آزمایش PCR نامیده می‌شود. این ماده RNA یا اسید ریبونوکلئیک را شناسایی می‌کند، که این ماده ژنتیکی است که باعث تشکیل کروناویروس می‌شود.


وقتی بیمار هستید، بدن شما ویروس را در مخاط بدن به نمایش می‌گذارد و یکی از مکان‌هایی که معمولاً مورد بررسی قرار می‌گیرد، بینی افراد است. به همین دلیل است که نمونه گیری از طریق بینی و حفره بینی بسیار رایج است. اما متأسفانه، همیشه این روش کار نمی‌کند.


دکتر جانیس فیتزجرالد، متخصص عفونی در این خصوص می‌گوید: «شما لزوماً از لحظه آلوده شدن به COVID در آزمایش مثبت نمی‌شوید. ساخت ویروس کافی در سیستم بدن شما طول می‌کشد و در نتیجه زمان لازم است تا آزمایش شما مثبت شود.» شاید به همین دلیل است که بسیاری از موسسات پزشکی تاکید دارند پس از مشاهده علائم قطعی آزمایش دهید. افزون بر این‌ها پیشگیری بهتر از آزمایش است. به این معنی که تا جایی که می‌توانید سعی کنید نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید تا احتمال ابتلا به کرونا را کاهش دهید.

منبع : entekhab.ir/002IcJ

همرسانی خبر