//دانشگاه علوم پزشکی تبریز: بیماری کرونا در بین جوانان رو به افزایش است / ۵۰ درصد افراد مبتلا زیر ۵۰ سال سن دارند

دانشگاه علوم پزشکی تبریز: بیماری کرونا در بین جوانان رو به افزایش است / ۵۰ درصد افراد مبتلا زیر ۵۰ سال سن دارند

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با توجه به اینکه محدودیت ها برداشته شده است شاهد افزایش بیماری کرونا در سنین پایین تر به خصوص بین جوانان هستیم.

محمد حسین صومی روز شنبه با بیان اینکه هیچ مورد فوتی زیر ۱۰ سال ناشی از ویروس کرونا در استان نداریم، گفت: ۵۰ درصد افراد مبتلا زیر ٥٠ سال سن دارند .

به گزارش پالانيوز و به نقل از انتخاب، وی افزود: نمونه برداری ها در بخش سرپایی ادامه دارد و در مقایسه با استان های هم سطح به جز شیراز در هیچ استانی به اندازه آذربایجان شرقی نمونه برداری انجام نمی شود.

وی ادامه داد: روزانه از۹۰۰ تا یک هزار نفر در استان نمونه برداری انجام می شود که در استان های دیگر این میزان کمتر از ۴۰۰ نمونه است.

صومی با بیان اینکه روند موارد مثبت کرونا در استان کاهش یافته است، گفت: بیش از ۸۵ درصد نمونه برداری ها سرپایی هستند که بیشترین مراجعان به مراکز جامع سلامت بوده و به بیمارستان ها کمتر مراجعه می کنند.

وی اظهار کرد: افرادی که با علائم حاد تنفسی به بیمارستان مراجعه و بستری می شوند درصد تقریبا ثابت است ولی اسکن مثبت در 2 هفته گذشته افزایش داشت.

وی ادامه داد: یعنی آزمایش فرد از نظر آنتی ژن منفی ولی از نظر اسکن مثبت نشان می دهد که به نظر می رسد باید به دنبال بیماری های دیگری باشیم تا هر فردی را از نظر سی تی اسکن مثبت، کووید ۱۹ تلقی نکنیم.

صومی اضافه کرد: ۲۰ درصد افراد در خانه و بر اساس ارتباطات خانگی گرفتار بیماری کرونا شده اند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام کرد: تاکنون ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۵۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۷۷۳۴ نفر رسید.

منبع : entekhab.ir/002JjH

همرسانی خبر