//سازمان ملل: کرونا بزرگترین اختلال را در سیستم آموزشی دنیا ایجاد کرده / حداقل ۴۰ میلیون کودک در سراسر جهان فرصت یادگیری قبل از مدرسه را از دست‌ داده‌اند

سازمان ملل: کرونا بزرگترین اختلال را در سیستم آموزشی دنیا ایجاد کرده / حداقل ۴۰ میلیون کودک در سراسر جهان فرصت یادگیری قبل از مدرسه را از دست‌ داده‌اند

انتخاب : آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) درباره ایجاد بزرگترین اختلال در سیستم آموزشی دنیا به خاطر بیماری کرونا هشدار داد و گفت: نزدیک به یک میلیارد و ششصد میلیون دانش‌آموز در سراسر جهان تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته‌اند.

گوترش در سخنانی افزود: بیماری همه‌گیر کرونا نابرابری‌های موجود در عرصه آموزش را بیشتر کرده و تهدیدی برای از بین رفتن پیشرفت‌های حاصله در دهه‌های اخیر در حوزه آموزش به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: حداقل ۴۰ میلیون کودک در سراسر جهان فرصت یادگیری در سن حساس قبل از مدرسه را از دست‌ داده‌اند. همچنین با وجود پخش دروس از رادیو، ‌ تلویزیون، ‌ اینترنت و تلاش‌های معلمان و مسئولان، ‌ هنوز بسیاری از دانش‌آموزان با موانع زیادی برای بهره‌گیری از این راه‌ها روبه‌رو هستند.

به گفته گوترش، بیشترین آسیب و ضربه را از این وضعیت، ‌ دانش‌آموزان معلول، اقلیت‌ها، دانش‌آموزان جوامع محروم، ‌ آوارگان و پناه‌جویانی که در مناطق دورافتاده زندگی‌ می‌کنند، می‌خوردند.

دبیرکل سازمان ملل همچنین با هشدار درباره ایجاد بزرگترین اختلال در سیستم آموزشی در تاریخ جهان، گفت: نزدیک به یک میلیارد و ششصد میلیون دانش‌آموز در سراسر جهان تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفته‌اند.

وی از دولت‌ها خواست تا با آرامش به دنبال بازگشایی مدارس باشند و به توصیه‌های مسئولان بهداشتی در این زمینه توجه کنند.

دبیرکل سازمان همچنین کمپین جدیدی به نام «آینده ما را نجات دهید» با همکاری نهادهای سازمان ملل و نهادهای آموزشی از جمله یونسکو و یونیسف به راه انداخته است.

وی در این این باره گفت: ما در برهه حساسی درخصوص کودکان و جوانان دنیا قرار داریم و تصمیم‌هایی که دولت‌ها و نهادهای مرتبط اتخاذ می‌کنند تاثیر بلندمدتی بر روی صدها میلیون جوان و نیز آینده توسعه کشورها دارد.

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه هشدار داد با وجود امیدهای فراوان به تولید واکسن برای بیماری کووید – ۱۹، ممکن است هرگز راه‌ حلی ساده و به ظاهر جادویی برای این مشکل پیچیده وجود نداشته باشد و مسیر عادی شدن اوضاع، مسیری طولانی باشد.

کووید۱۹ تاکنون بیش از ۱۸ میلیون و ۸۴ هزار نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده است. از این تعداد، بیش از ۶۸۹ هزار نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کرده و بیش از ۱۱ میلیون و ۳۷۴ هزار نفر بهبود یافته اند.

منبع : entekhab.ir/002NKF

همرسانی خبر