//شبکه‌های اجتماعی مطرح ویدئوی «درمان» کرونا را حذف کردند

شبکه‌های اجتماعی مطرح ویدئوی «درمان» کرونا را حذف کردند

يورونيوز : چند شبکه اجتماعی مطرح روز سه شنبه ویدئویی را که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره «درمان» بیماران مبتلا به ویروس کرونا به اشتراک گذاشته بود به دلیل «پخش اخبار جعلی» حذف کردند.

رسانه راستگرای «برایتبارت نیوز» (Breitbart News) اولین بار این ویدئو را که در آن داروی هیدروکسی کلروکین به عنوان «درمان کننده» بیماری همه گیر «کووید ۱۹» معرفی شده است منتشر کرده بود. شبکه های اجتماعی فیسبوک، توئیتر و یوتیوب این ویدئو را حذف کرده اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا توئیت ویدئوی حذف شده را دوشنبه شب برای ۸۴ میلیون دنبال کننده خود در شبکه اجتماعی توئیتر بازنشر کرده بود. او همچنین این ویدئو را برای ۲۸ میلیون کاربری که صفحه فیسبوک وی را دنبال می کنند به اشتراک گذاشته بود. میلیون ها نفر از کاربران فیسبوک، توئیتر و یوتیوب این ویدئو را پیش از حذف آن مشاهده کردند.

AP Photo
داروی هیدروکسی‌کلروکینAP Photo

توئیتر حساب کاربری دونالد ترامپ جونیور، پسر رئیس جمهوری آمریکا را نیز به دلیل نشر ویدئوی حذف شده تعلیق کرده است. در بخشی از این ویدئو ادعا شده است که برای ویروس جدید کرونا «درمان» وجود دارد و به همین دلیل نیازی به استفاده از ماسک نیست.

رئیس جمهوری ایالات متحده پیش از این گفته بود که برای پیشگیری از ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا داروی هیدروکسی کلروکین مصرف می کند. هر چند دونالد ترامپ اخیرا مردم آمریکا را به استفاده از ماسک تشویق کرد اما به مدت چند ماه حاضر به حضور در انظار عمومی با ماسک نشده بود.

نتیجه تحقیق های انجام شده نشان می دهد که داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» موثر نیست. ویروس جدید کرونا تاکنون جان بیش از ۱۵۰ هزار نفر را در آمریکا گرفته است.

منبع : www.euronews.com

همرسانی خبر