//عضو ستادملی پیشگیری و مقابله با کرونا: پلاسمادرمانی در روزهای آغازین بیماری نجات بخش بیماران کرونایی است

عضو ستادملی پیشگیری و مقابله با کرونا: پلاسمادرمانی در روزهای آغازین بیماری نجات بخش بیماران کرونایی است

مهر : مسعود مردانی با اشاره به وضعیت قرمز استان اصفهان در برابر کرونا اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا و افزایش موارد حاد، پلاسما درمانی در کشور و استان اصفهان به عنوان روش کمک درمان مؤثر واقع شده است.

وی افزود: پلاسما درمانی بنا به تشخیص پزشک ICU و عفونی در روزهای آغازین بیماری کرونا می‌تواند از تشدید بیماری و حاد شدن وضعیت بیمار مفید واقع شود.

عضو ستادملی مقابله با کرونا با استناد به مطالعات پلاسما درمانی در کشور ایران گفت: مطالعه پلاسما درمانی بر روی بیماران کووید ۱۹ نشان می‌دهد پلاسما درمانی در روزهای نخست بیماری نتایج بهتری همراه داشته است.

وی بیان داشت: با توجه به نتایج مثبت پلاسما درمانی توصیه شده که پلاسما درمانی در پروتکل درمانی کووید ۱۹ اضافه شد تا بیماران بنا به تشخیص پزشک متخصص از این روش کمک درمانی استفاده کنند.

مردانی به بهبودیافتگان کرونا در استان اصفهان توصیه کرد: پلاسمای بهبودیافتگان کرونا دارای پادتن است و با اهدا پلاسما، بیماران با استفاده از این پادتن بیشتری بهبود پیدا می‌کنند.

وی افزود: از آنجا که می‌توان پلاسما بهبودیافتگان را ذخیره کرد، افراد سالم پس از طی کردن دو هفته از بهبودی کامل نسبت به اهدای پلاسما اقدام کنند.

منبع : mehrnews.com/xSr5H

همرسانی خبر