//مبتلا نشدن معتادان به کرونا از اساس نادرست است

مبتلا نشدن معتادان به کرونا از اساس نادرست است

انتخاب : سعيد فريور افزود: طی هفته های اخیر، شایعه بی اساسی در خصوص مصون بودن افراد معتاد و سیگاری از ابتلا به بیماری کرونا مطرح شده که این آزمایش، اشتباه بودن این شایعه را نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر در هفته پایانی ژوئن در راستای آگاهی بخشی در خصوص مضرات مواد مخدر نامگذاری شده است، اضافه کرد: شعار سال جاری در این خصوص، "دانش بیشتر، مراقبت بهتر " است که مقوله ارتقای سطح آگاهی را عاملی موثر در پیشگیری از اعتیاد می داند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی ادامه داد: برخی اوقات، وجود تبلیغات و شایعات در خصوص اعتیادآور نبودن برخی مواد مخدر از جمله "گل" و سهولت ترک اعتیاد، جوانان را به سمت مصرف مواد مخدر سوق می دهد که باید با آگاهی بخشی از آن جلوگیری کرد.

وی، هم مرزی آذربایجان غربی با کشورهای مختلف و قرارگیری استان در مسیر ترانزیت مواد مخدر را بستر ساز افزایش اعتیاد در استان عنوان کرد و گفت: فراوانی و سهولت دسترسی به مواد مخدر با گسترش و شیوع اعتیاد رابطه مستقیم دارد.

فریور با بیان اینکه متاسفانه امروزه تمایل به مصرف مواد مخدر صنعتی بیشتر شده است، گفت: طول درمان و ترک مواد مخدر صنعتی نسبت به سنتی طولانی تر بوده و عوارض روحی و روانی این مواد تا مدت‌های طولانی در افراد معتاد باقی می ماند.

از زمان شیوع بیماری کرونا، برخی اظهارنظرها در شبکه های اجتماعی در خصوص مصون بودن معتادان از بیماری کرونا مطرح شد که متخصصان بلافاصله بی اساس بودن آن را اعلام کردند.

ویروس کرونا طی حدود چهار ماه گذشته موجب ابتلای حدود ۲۲۵ هزار نفر در کشور به این بیماری شده که از این تعداد افزون بر ۱۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع : entekhab.ir/002LMB

همرسانی خبر