//متخصص بیماری‌های عفونی: برخی مشکلات پوستی از علائم جدید کرونا است

متخصص بیماری‌های عفونی: برخی مشکلات پوستی از علائم جدید کرونا است

به گزارش پالانيوز و به نقل از ايرنا - پزشک متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: براساس بررسی‌های انجام شده برخی مشکلات پوستی و تغییر رنگ در سرانگشتان می‌تواند از علائم جدید بیماری کرونا باشد.

دکتر فرهاد عباسی روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: هرچند مشکلات تنفسی، سردرد، تب و احساس ناتوانی در حرکت و سرگیجه هنوز علائم غالب ابتلا بیماری کرونا هستند اما بررسی‌ها نشان داده در مبتلاشدگان به این ویروس  علائمی مانند اختلال بویایی و چشایی، اسهال و مشکلات گوارشی نیز دیده شده‌است و افراد در صورت مشاهده این علائم باید به پزشک مراجعه کنند.

وی بیان کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مانند شستن چندباره دست‌ها در طول روز به مدت ۲۰ ثانیه، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمع‌ها برای محافظت از خود در برابر بیماری و کمک به شکست کرونا الزامی است.

این پزشک متخصص بیماری‌های عفونی افزود: کسانی که نقص سیستم ایمنی دارند مانند بیماران سرطانی، کسانی که شیمی درمانی و کورتن به میزان روزانه بیش از ۱۲.۵ میلی‌گرم مصرف می‌کنند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند و باید در منزل بمانند و ماسک استفاده کنند.

عباسی تاکید کرد: همچنین بیماران قلبی و عروقی و افرادی که دارای مشکلات ریوی، فشار خون و دیابت دسته دوم هستند در معرض خطر قرار دارند، اما خطرپذیری‌شان کمتر از دسته اول است.

منبع : www.irna.ir/news/83773584

همرسانی خبر