//مدیرکل سازمان بهداشت جهانی: ویروس کووید-۱۹ به سرعت در حال شیوع است

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی: ویروس کووید-۱۹ به سرعت در حال شیوع است

مهر :  طبق آخرین داده‌های سازمان بهداشت جهانی تاکنون ۸.۳۳ میلیون مورد ابتلا به کووید -۱۹ در سرتاسر جهان ثبت شده است که از میان این مبتلایان ۴۴۹،۱۸۲ نفر از ۲۱۶ کشور و قلمرو در جهان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

با وجود گذشت چندین ماه از آغاز شیوع این بیماری جدید و ناشناخته در سرتاسر جهان، «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی از شتاب گرفتن روند همه‌گیری این بیماری در جهان خبر داد و اعلام کرد که این ویروس همچنان به سرعت در حال شیوع است.

آدهانوم همچنین خاطرنشان کرد که در روز هجدهم ژوئن بیش از ۱۵۰ هزار مورد جدید ابتلا به کووید -۱۹ به این سازمان گزارش شده است که نیمی از این موارد ابتلا مربوط به قاره آمریکا است.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در ادامه افزود که «جهان در مرحله‌ای جدید و خطرناک قرار دارد. قابل درک است که بسیاری از افراد از ماندن در خانه خسته شده‌اند. کشورها نیز خواهان بازگشایی جوامع و اقتصاد خود هستند. اما این ویروس به سرعت در حال شیوع است و همچنان مرگبار است و بسیاری از افراد هنوز در معرض خطر هستند».

تدروس آدهانوم همچنین گفت که سازمان بهداشت جهانی از تمام کشورها و تمام افراد جهان می‌خواهد که «میزان بالایی از حزم و احتیاط را به کار گیرند و به حفظ فاصله (اجتماعی) از دیگران ادامه دهند».

همزمان با طرح این درخواست از سوی سازمان بهداشت جهانی، تحقیقبرای تولید یک واکسن مؤثر علیه ویروس کووید -۱۹ در سرتاسر جهان ادامه دارد.

منبع : mehrnews.com/xS6Sp

همرسانی خبر