//معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز: مردم بیشتر به توصیه‌های کرونایی عمل کنند/ بی‌توجهی در حاشیه شهرها

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز: مردم بیشتر به توصیه‌های کرونایی عمل کنند/ بی‌توجهی در حاشیه شهرها

اهواز- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: از مردم تقاضا داریم که بیش از پیش با ما همکاری کنند چراکه خوزستان به جایگاهی رسیده که یک غفلت کوچک می تواند باعث افزایش ابتلای به کرونا شود.

به گزارش پالانيوز و به نقل از خبرگزاري مهر، سید محمد علوی اظهار کرد: خوزستان، استانی با اقوام متعدد است که هر کدام آداب، رسوم و فرهنگ خاص خود را دارد؛ از تمامی اقوام انتظار می‌رود که به توصیه‌های بهداشتی عمل و از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند.

وی افزود: عید سعید فطر برای اقوام خوزستانی از اهمیت خاصی برخوردار است و با وجود تعطیل شدن فروشگاه‌های مرکز شهر اما مردم برای خرید به حاشیه شهر می‌روند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: برگزاری مراسم عروسی و عزاداری ممنوع اعلام شده است ولی افراد بسیاری برای دور زدن این قانون در روستاهای دوردست حاضر شدند و مراسم‌هایی را با حضور دو تا سه هزار نفر برگزار می‌کنند.

علوی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شرکت نکردن در اجتماعات به آداب، رسوم، فرهنگ و درک افراد وابسته است، تصریح کرد: مردم باید متوجه باشند وقتی حرم امام رضا (ع) و بسیاری از مراسم‌های مذهبی و فرهنگی در اقدامی بی‌سابقه تعطیل شده‌اند یعنی حضور در اجتماع یا همان کلونی جمعیت کار خطرناکی است.

بی‌توجهی در حاشیه شهرها

علوی یادآور شد: مردم در نقاط حاشیه شهرها توجهی به نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی ندارند و شاید هم ما با وجود اطلاع‌رسانی‌های گسترده و حتی برگزاری جلسه با شیوخ و افراد متنفذ هنوز نتوانستیم مردم را به خوبی توجیه کنیم.

وی بر لزوم همکاری مردم تأکید و بیان کرد: نمی‌توان همه کارها را به زور قوه قهریه انجام داد و اگر همکاری مردم در حوزه بهداشت و درمان نباشد نمی‌توانیم آنطور که باید موفق شویم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز هشدار داد: همکاری نداشتن مردم ابتدا برای هر فرد و سپس برای خانواده آن فرد مشکلاتی را ایجاد می‌کند ولی با این حال هنوز برخی افراد با ساده انگاری گمان می‌کنند که کرونا سراغ آنها نمی‌آید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز به طرح «تشدید نظارت بر فعالیت اصناف با تشکیل ۱۰۰ گروه بازرسی» اشاره کرد و افزود: این گروه‌ها ابتدا تذکر و در صورت نیاز پلمب واحدهای صنفی متخلف را انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: اگر همکاری مردم نباشد آن وقت مشکلات اصلی حل نمی‌شود؛ بنابراین از همه مردم تقاضا داریم که به نکات بهداشتی عمل کنند و فقط برای کارهای ضروری آن هم با ماسک از خانه بیرون بروند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز بر شست‌وشوی مدام دست‌ها از سوی مردم تأکید کرد و افزود: کرونا نیامده که زود برود بلکه آمده تا بماند؛ بنابراین تا ریشه‌کن شدن کامل کرونا باید نکات بهداشتی رعایت شوند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز در پایان گفت: خوزستان تا پایان فروردین جزو استان‌های با آمار پایین بود ولی حالا به این جایگاهی رسیده است که حتی یک غفلت کوچک هم می‌تواند منجر به افزایش موج ابتلای به کرونا می‌شود.

منبع : mehrnews.com/xRSGS

همرسانی خبر