//موفقیت واکسن چینی ضدکرونا در مرحله آزمایش حیوانی

موفقیت واکسن چینی ضدکرونا در مرحله آزمایش حیوانی

انتخاب : واکسن کووید-19 تولید شده توسط محققان چینی در مرحله آزمایش حیوانی نتایج امیدوارکننده ای به همراه داشته و به گفته محققان با ایجاد آنتی بادی هیچ مشکل امنیتی تا این مرحله نداشته است.

کارشناسان از موفقیت یک واکسن ضد کرونای ساخت چین خبر داد که در مرحله آزمایش حیوانی قرار دارد.


رویترز گزارش داد، واکسن کووید-19 تولید شده توسط محققان چینی در مرحله آزمایش حیوانی نتایج امیدوارکننده ای به همراه داشته و به گفته محققان با ایجاد آنتی بادی هیچ مشکل امنیتی تا این مرحله نداشته است.

به گفته محققان این واکسن با نام BBIBP-CorV دارای سطح بالایی از آنتی بادی های خنثی کننده است که می تواند مانع مبتلا شدن سلولهای حیواناتی مانند میمون، موش، گربه و خوکچه به ویروس شده است.

نشریه Cell روز شنبه درباره این دستاورد احتمالی نوشت: نتایج از ارزیابی بیشتر BBIBP-CorV در مرحله آزمایش بالینی حمایت می کند.

این واکسن که توسط موسسه بیلوژیک پکن - یک موسسه وابسته به دولت چین – ساخته شده در بین 5 واکسن چینی است که در مرحله آزمایش بر روی انسان قرار دارد.

بیش از 100 واکسن احتمالی کویید-19 در سراسر دنیا در حال ساخت است. واکسن های ساخت شرکتهای AstraZeneca, Pfizer, BioNtech, Johnson & Johnson, Merck, Moderna, Sanofi و CanSino Biologics چین درحال حاضر پیشروی بازار به شمار می روند.

منبع : entekhab.ir/002KIs

همرسانی خبر