//واکنش سلول‌های تی نسبت به کروناویروس هدف جدی محققان

واکنش سلول‌های تی نسبت به کروناویروس هدف جدی محققان

ايسنا : پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی، واکنش سلول‌های تی بدن را نسبت به کروناویروس ارزیابی کردند.

اگر پژوهش‌های نخستین در مورد واکنش ایمنی قابل تطبیق با کووید- ۱۹، پادتن‌ها را مورد بررسی قرار داده‌اند اما بیشتر اطلاعاتی که اکنون ارائه می‌شوند، در مورد نحوه واکنش سلول‌های تی نسبت به کروناویروس هستند. 

"دنیل آلتمن"(Daniel Altmann) و "رزماری بویتون"(Rosemary Boyton)، پژوهشگران این پروژه باور دارند که بررسی واکنش سلول‌های تی نسبت به کروناویروس می‌تواند یک شکاف اطلاعاتی مهم را پر کند.

اگرچه بررسی واکنش‌های آنتی‌بادی معمولا ساده‌تر است اما سلول‌های تی، نقش مهم‌تری در محافظت از بدن در برابر عفونت‌های ویروسی دارد.

آلتمن و بویتون گفتند: واکنش‌های پادتن هنگام بروز کووید- ۱۹، عمر کوتاه‌تری دارند اما دوام حافظه سلولی سلول‌های تی بیشتر است. اکنون زمان آن رسیده است تا اعتراف کنیم که واقعا به داده‌های مربوط به سلول‌های تی نیاز داریم.

پژوهشگران برای ارزیابی نحوه واکنش سلول‌های تی نسبت به کروناویروس، نتایج ۹ پژوهش در مورد کروناویروس را مطالعه و بررسی کردند.

آلتمن و بویتون در این باره گفتند: برای درک کامل سطح ایمنی، بررسی پادتن و ایمنی سلول تی، به کار بردن روش‌های استاندارد بررسی، موضوع مهمی است.

شاید روش‌های استاندارد برای بررسی واکنش ایمنی سلول‌های تی نسبت به کروناویروس، بتوانند به طراحی آزمایش‌هایی برای بررسی وجود برخی باکتری‌ها از جمله باکتری "مایکوباکتریوم توبرکلوزیس"(Mycobacterium tuberculosis) نیز منجر شوند.

منبع : https://www.isna.ir/news/99042921268

همرسانی خبر