//وضع قانون “ماسک اجباری” در دانشگاه “آکسفورد”

وضع قانون “ماسک اجباری” در دانشگاه “آکسفورد”

ایسنا : دانشگاه "آکسفورد" اعلام کرد که دانشجویان این دانشگاه مجبورند از ماه سپتامبر در تمامی سخنرانی‌ها و سمینارها ماسک بزنند.

بنا به اعلام دانشگاه "آکسفورد"، این دانشگاه معتبر جهان استفاده از ماسک در فضاهای داخلی از جمله کافه دانشکده‌ها، اتحادیه دانشجویان و تمامی کتابخانه‌ها را اجباری کرد.

همچنین دانشجویان این دانشگاه باید در سال تحصیلی آینده در سمینارها و سخنرانی‌ها ماسک بزنند. مگر اینکه شرایط خاص پزشکی داشته باشند.

آخرین دستورالعمل‌های دانشگاه "آکسفورد" که در رابطه با کروناویروس منتشر شد، چند ماه پس از زمانی است که این دانشگاه اعلام کرد از آغاز سال تحصیلی آتی، سخنرانی‌هایی را هم به صورت حضوری و هم از راه دور ارائه خواهد داد.

این دانشگاه در بیانیه خود گفت: تضمین ایمنی و سلامتی تمامی کارکنان و دانشجویان مهم است. به همین دلیل ما برای زمان‌های حضور دانشجویان در کالج‌ها و محوطه دانشگاه، اقدامات مختلفی را برای محافظت از آن‌ها در نظر گرفته‌ایم.

این دانشگاه برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در کتابخانه‌ها از یک اپلیکیشن استفاده خواهد کرد.

همچنین دو محل آزمایش برای دانشجویان و پرسنل دانشگاه در نظر گرفته شده است. یکی در مرکز آکسفورد و دیگری در هدینگتون.

به این ترتیب دانشگاه آکسفورد مطمئن خواهد شد که دانشجویان و پرسنلی که علائم مشکوک ابتلا به کووید-۱۹ دارند، دسترسی آسان به آزمایش داشته باشند. نتیجه این آزمایش ظرف ۲۴ ساعت در دسترس خواهد بود.

منبع : https://www.isna.ir/news/99051208846/

همرسانی خبر