//پژوهشگران ایتالیایی دریافتند: ماسک‌های صورت از ۴ تا ۷ روز COVID-۱۹ را حمل می‌کنند

پژوهشگران ایتالیایی دریافتند: ماسک‌های صورت از ۴ تا ۷ روز COVID-۱۹ را حمل می‌کنند

گروهی از پژوهشگران ایتالیایی در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند که ماسک‌های صورت می‌توانند بسیار آلوده و خطرناک باشند. درواقع بهداشت ماسک صورت نیز به اندازه شستشوی مداوم دست‌ها حائز اهمیت است.


به گزارش پالانيوز و به نقل از ‌انتخاب، گزارش‌های جدید یک مقام بهداشتی ایتالیایی توضیح می‌دهد که ویروس کرونا می‌تواند تا ۴ روز در قسمت داخلی ماسک‌های صورت زنده بماند.


درواقع بر اساس پژوهش‌های این پژوهشگران تا ۴ روز پس از پوشیدن ماسک در قسمت داخلی ماسک و تا ۷ روز در قسمت بیرونی ماسک شاهد ویروس کرونا هستیم. نتایج این پژوهش در شرایطی منتشر می‌شود که اخیراً سازمان پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده اعلام کرده بود که انتقال COVID-۱۹ بر روی سطوح بعید است. با این حال همین سازمان نیز افزود که تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام خواهد شد و البته از افراد درخواست شده است که ماسک خود را تعویض و تمیز کنند.


سازمان پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده توصیه می‌کند ماسک‌های پارچه‌ای را داخل ماشین لباسشویی و با دمای بالا بشویید. افزون بر این در صورت شستشوی دستی نیز می‌توانید از مایع سفید کننده و ضدعفونی کننده استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود حتماً بعد از شستن ماسک، آن را کاملا خشک کنید. می‌توانید ماسک را در دستگاه خشک کن یا در معرض باد و آفتاب مستقیم بگذارید.

منبع : entekhab.ir/002JQd

همرسانی خبر