//کروناویروس ربات‌ها را جایگزین انسان‌ها می‌کند

کروناویروس ربات‌ها را جایگزین انسان‌ها می‌کند

در پی گسترش کروناویروس در جهان، برخی از کارخانه‌ها تصمیم گرفته‌اند از ربات‌های بیشتری استفاده کنند.

به گزارش پالانيوز به نقل ازايسنا، با گسترش کروناویروس در جهان، کارخانه‌های تولید تجهیزات بهداشتی، با افزایش تقاضای ماسک، دستکش، صابون و ضدعفونی کننده روبرو شده‌اند. بدیهی است که افزایش تقاضا، کار بیشتر کارگران را نیز به همراه دارد.

یک شرکت ژاپنی موسوم به "پالتک"(PalTac) تصمیم دارد برای پیشگیری از گسترش کروناویروس در میان کارگران خود، ربات‌های بیشتری را به کار بگیرد.

"شوهی ماتسوموتو"(Shohei Matsumoto)، از مدیران پالتک گفت: باید با به کارگیری ربات‌های بیشتر، خودکارسازی روند کار را افزایش دهیم تا کارگران کمتر مجبور به لمس اجسام شوند.

گسترش کروناویروس، بسیاری از مشاغل را تعطیل کرده است. به دلیل نیاز به سازگاری با قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی و کمبود کارگر به خاطر قرنطینه، برخی از کارفرمایان به استفاده بیشتر از ربات‌ها روی آورده‌اند.

شرکت "پالتک" در حال حاضر از ربات‌های شرکت آمریکایی "رایت‌هند رباتیکز" (RightHand Robotics) استفاده می‌کند تا قوطی‌ها و اجسام دیگر را بردارند.

ماتسوموتو ادامه داد: امکان دارد که ما با به روزرسانی نرم‌افزارها، استفاده از ربات‌ها را گسترش دهیم تا از آنها برای شناسایی و برداشتن اجسام جدیدی استفاده کنیم. بسیاری از ربات‌های صنعتی از جمله ربات‌هایی که در کارخانه‌های خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به ساعت‌ها زمان برای برنامه‌ریزی نیاز دارند؛ در نتیجه نمی‌توانند به سادگی حرکت کنند و یا با دقت به پیروی از دستورات بپردازند.

با وجود مزایای ربات‌های صنعتی، همه شرکت‌ها و کارخانه‌ها تمایلی به استفاده از آنها ندارند زیرا این ربات‌ها هنوز توانایی لازم را برای احساس کردن، واکنش نشان دادن و سازگاری با جهان واقعی ندارند؛ در نتیجه ضرورت حضور انسان‌ها حتی در کارخانه‌هایی که خودکارسازی شده‌اند، همچنان احساس می‌شود. در هر حال شاید قرار گرفتن ربات‌ها در محیط کار، سازگاری و قابلیت‌های حسی آنها را افزایش دهد. این قابلیت‌ها موجب می‌شوند که ربات‌ها در حوزه‌هایی مانند بسته‌بندی محصول نیز بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند.

منبع: https://www.isna.ir/news/99020805522/

همرسانی خبر