//یک گونه جهش ‌یافته واگیرتر ویروس کرونا در اندونزی یافت شد

یک گونه جهش ‌یافته واگیرتر ویروس کرونا در اندونزی یافت شد

همشهری آنلاین : انستیتوی زیست‌شناسی مولکولی ایجکمان در جاکارتا پایتخت اندونزی می‌گوید یک گونه جهش‌یافته واگیرتر ویروس کرونا در این کشور یافت شده است.

این گونه «واگیرتر اما ایجادکننده بیماری خفیف‌تر» ویروس کرونا به نام D614G در داده‌های توالی‌یابی ژنومی نمونه‌های گردآوری شده بوسیله این انستیتو در اندونزی یافت شده است. مقامات این انستیتو می‌گویند هنوز بررسی بیشتری لازم است تا معلوم شود آیا افزایش اخیر در موارد کووید-۱۹ در اندونزی مربوط به این گونه جهش‌یافته ویروس است یا نه.

 اندونزی روز یکشنبه ۹ شهریور ۲۸۵۸ مورد جدید عفونت با ویروس کرونا را گزارش کرد که نسبت به افزایش ۳۳۰۸ مودی روز قبل کمتر، اما بالاتر از میانگین روزانه ماه گذشته است.

شمار کل موارد کووید-۱۹ در اندونزی به ۱۷۲۰۵۳ مورد و شمارمرگ‌های ناشی از آن به ۷۳۴۳ مورد رسیده است.

سازمان جهانی بهداشت قبلا در ماه فوریه (بهمن) این گونه ویروس را شناسایی کرد و از آن هنگام گونه D614G در اروپا و آمریکای شمالی و جنوبی در حال گردش بوده است، اما اخیر در کشورهای همسایه اندونزی، یعنی مالزی و سنگاپور هم یافت شده است.

سیاهریزال سیرف، متخصص همه‌گیری در دانشگاه اندونزی به مردم این کشور هشدار داد که هشیاری خود را حفظ کنند، چرا که مدل‌سازی او نشان می‌دهد شمار موارد کووید-۱۹ در این کشور ممکن است تا پایان سال به ۵۰۰۰۰۰ مورد برسد.

شهر جاکارتا، پایتخت اندونزی روز یکشنبه شاهد افزایش بی‌سابقه روزانه موارد کرونا بیش از ۱۰۰۰ مورد بود که مقامات این شهر آن را به میزان بیشتر جابه‌جایی مردم در جشن استقلال این کشور در میانه ماه اوت (اواخر مرداد) نسبت می‌دهند.

منبع : hamshahrionline.ir/x6F4k

همرسانی خبر